CSDD noteikumi

Šajā vietā iespējams papildu teksts katrai sadaļai

Noteikumi par transportlīdzekļu valsts ikgadējo tehnisko apskati un tehnisko kontroli, pārbaudi uz ceļiem. 627.3. šis punkts noteic, ka priekšējo stiklu (vējstiklu) aizliegts pārklāt ar jebkāda veida pārklājumiem( plēvēm). Priekšējiem sānu durvju stikliem, (vadītāja un blakussēdētāja) gaismas caurlaidība nedrīkst būt mazāka par 70 %.Tas nozīmē, likums aizliedz uzstādīt (līmēt) uz priekšējā vējstikla un priekšējiem sānu durvju stikliem jebkādu tonējošo plēvi vai materiālu ! 5-10% tonējošā plēve ir gandrīz tik pat caurspīdīga, nepamanama, kā būtu uzstādīta drošības plēve. Uz pārējiem, aizmugurējās daļas auto logiem tonēšanas ierobežojuma nav . Par to varat pārliecināties CSDD apskates stacijās visā Latvijā vai mūsu darbnīcā. Izmērot ar plēvēm netonētu stiklu, kalibrēts mēraparāts uzrādīs aptuveni 70%-77% gaismas caurlaidību. Kas būs auto ražotāja, rūpnīcas stikla tonējums. Šis minimālais tonējums ir neizmantojot tonējošo plēvi. likumi_lv_292396_18.07.2018__lv

Aizmugurējās daļas auto stiklu tonēšana.

Nereti tiek uzdots jautājums, vai auto aizmugurējās daļas izvēlētais stiklu tonējums atbilst CSDD prasībām un vai ar ļoti tumšu tonējumu varēs iziet tehnisko apskati? Atbilde ir,  aizmugurējiem sānu un aizmugurējam stiklam tonēšanas  ierobežojumu nav! Vienīgais aizmugurējā stikla  ierobežojums ir, bremžu stopsignāls nedrīkst būt aiztonēts, ja tāds ir stiklā. Jumtā panorāmas lūku arī var tonēt bez ierobežojuma, vai pat aizlīmēt ciet ar necaurspīdīgu līmplēvi.

 

 

 

 

 

Priekšējo sānu stiku tonēšana.

Bieži klienti vēlas tonēt auto priekšējos stiklus pēc CSDD prasībām nemaz nezinot, ka  auto stikli jau ir rūpnieciski, minimāli tonēti. Katram auto šis rupniecisais tonējums atšķiras. Izmērot  stiklu bez plēves ar gaismas cauraidības mērinstumentu, varēsiet pārliecināties, rūpnieciskais tonējums nereti ir  75-70 % kas ir ļoti tuvu likumā noteiktajam tonējumam. Tas nozīmē, var  vēl tonēt, satumšināt aptuveni 5% kas praktiski ir caurspīdīga plēve. Katrai automašīnai šis tonējums ir dažāds un pirms uzstādīt tonējošo plēvi ir jāmēra auto stikla gaismas caurlaidība bez uzstādītas plēves. Tad arī varēs noteikt, cik tumšu un kada tipa plēvi  jūs drīkstat uzstādīt. Pārsvarā jaunām mašinām rūpnieciskais tonējums ir  tik tuvu 70% ka vienīgais ko vēl var  uzstādīt ir saules karstuma atstarojošā plēve , kas ir  caurspīdīga.

Priekšējā vējstikla tonēšana.

Priekšējā vējstikla tonēšana ir aizliegta, arī  jebkāda pākrlājuma uzstādīšan nav atļauta, izņemot  vējstikla aukšdaļā  uzstādot caurspīdīgi, tonējošu līniju. Šai līnijai jābūt ar caurkatu, caur kuru Jūs varat atšķirt luksofora krāsas. Līnija nerdīkst pārsniegt auto saulessargus, tos atliecot un novietojo pret stiklu .

Uzmanieties no lētajiem stiklu tonēšanas piedāvajumiem! 50€ par auto stiklu tonēšanu nebūs ar kvalitatīviem materiāliem. Stiklu tonēšanas cena veidojas galvenokārt pēc plēves dārdzības.

Noderīgi padomi, ko der zināt pirms tonēt stiklus, vai aplīmēt auto virsbūvi.

Nereti runājot ar klientiem par stiklu tonēšanas cenām saņemu jautājumu – Vai nav kaut kas lētāks, man vajag pašu lētāko, automašīna tāpat ir pārdošanai. Protams var sapras un skaidroju, no kā veidojas tonēšas cena un kādi ir plusi un mīnusi izvēloties lētāko piedāvājumu sludinājumos, ko  iegūsiet un neiegūsiet izvēloties lētako cenu  Vairāk padomu šeit!

Piesakies telefona sarunai

Saņem labāko stiklu tonēšanas piedāvājumu
success

Paldies!

Mēs ar Jums sazināsimies.

phone Zvanīt