Noderīgi padomi stiklu tonēšanā

Šeit būs noderīgi padomi un ieteikumi cilvēkiem, kuriem, tonējot auto vai ēku stiklus, kā arī aplīmējot auto virsbūvi, ir ļoti svarīga uzstādamās plēves kvalitāte un darba izpildes kvalitāte ar garantiju ilgtermiņā.

 • Nereti runājot ar klientiem par stiklu tonēšanas cenām saņemu jautājumu – Vai nav kaut kas lētāks, man vajag pašu lētāko, automašīna tāpat ir pārdošanai. Protams var sapras un skaidroju, no kā veidojas tonēšas cena un kādi ir plusi un mīnusi izvēloties lētāko piedāvājumu sludinājumos, ko  iegūsiet un neiegūsiet izvēloties lētako cenu. Nākas uzdodu vienkāršu jautājumu, priekš auto kuru tūlīt pārdosiet Jūs gribat lētāko un protams zemas kvalitātes tonējumu, kurš drīz izbalēs , bet priekš sava auto, ar kuru brauksiet  ikdienā  vajag lābāko un dārgāku. Liekas katrs saprot, ka kautkas lētāks pakalpojumā  nekad nebūs labāks kā dārgāks.  Tad šeit pastāstīšu, kur ir tā atšķirība starp lētajiem  piedāvājumiem un dārgākiem, kam ticēt un nē un  Jums noteikti būs viela pārdomām.
 • Tonēšaas cena pirkārt veidojas no plēves izmaksām un tikai pēc tam uzstādīšanas meistarības. Par plēvēm – Izvēloties stiklu tonēšanas plēvi savam auto vai ēku stikliem, noskaidrojiet plēves ražotāja esamību un atpazīstamību visā pasaulē. Ražotājam jābūt viegli atrodamam Google meklētājā ASV saitos un IWFA International Window Film Association ražotāju sarakstā. Ja Jums piedāvātās pleves nosaukumu, brendu nevar ātri atrast google.com meklētājā, jautājiet vēl par šo produktu, tā izcelsmi  utt. Meistaram ir jāzin viss par savu piedāvāto plēvju datiem un tās ražotāju.
 • Tonēšanas piedāvājumi sludinājumos par pašizmaksu 35€   tie ir krīzes  sludinājumi, kuri parādijās pandēmijas sākumā, it kā baigās akcijas un vēlme palīdzēt grūtā brīdī ar pašizmaksas tonēšanu, bet patiesībā tas ir tikai kārtējais reklāmas triks. Auto stiklu tonēšanas cena pārsvarā veidojas no pašas plēves dārdzības un neviens profesionāls meistars to neuzstādīs labi un profesionāli neko nenopelnot. Kā jebkurā sfērā, nekas nenotiks, bez kaut kādas peļņas. Arī ja tonēšanas cena būs 35 euro, tā nebūs  pašizmaksa, par uzstādīšanu vēl jāmaksā, kas nozīmē plēves izmaksas ir krietni zem 35 euro. Tad stādieties priekšā, cik lēts materiāls Jums tiek līmēts… lētākais no lētākajiem ķīnas pagraba ražojumiem, bet sludinājumā tiek rakstīsts- Augstākās klases plēves, ASV ražotāji  utt . Tas ir tikai viens no veidiem, kā ar lēto cenu piedāvājumiem tiek čakarēti klienti.
 • Ja Jums tonēšanu piedāvā par 50-60€ un plēvei dod 10 gadu garantiju, neesiet lētticīgi, tas ir pirmais rādītājs, ka plēve nav kvalitatīva, vai ir ekonomiskās klases un pats galvenais, Jums jau pašā sākumā melo. Lētā cena un lielie garatijas termiņi nereti  klientam rada laba darījuma sajūtu, bet meistars cer, ka Jūs auto pēc 2 gadiem pārdosiet, kamēr plēve nav izbalējusi vai kādu citu iemeslu dēļ vairs nelietosiet šo auto.
 • Kvalitatīvai auto stiklu tonēšanai svarīgi ir, kur un kādos apstākļos notiek stiklu tonēšana. Lai kvalitatīvi veiktu plēves uzstādīšanu ir nepieciešamas tīras un gaišas telpas ar tīru grīdu. Meistaram jābūt ir ar tīru apģērbu un tīrām rokām. Protams auto, kuram tiks veikta logu tonēšana ir jābūt tīram no ārpuses, visur, kur pieskārsies un būs meistars. Protams ideāli ir, ja klienta atbrauc jau ar tīru auto, bet tas īsti nav iespējams, pārsvarā auto ir jānoskalo no sīkiem putekļiem.
 • Kas liecina par nekvalitatīvu plēves uzstādīšanu atbraucot  uz tonēšanas darbnīcu. Stiklu tonēšana notiek auto servisā, kur blakus metina, slīpē, tiek veiktas visādas citas darbības, kas rada putekļus un netīrību.  Tonēšanas telpa ir netīra ar smilšainu grīdu, ar mazu apgaismojumu  un caurvēju. Tonēšanas instrumenti, plēves ir nolikti vai mētājas uz grīdas un ir netīri, meistara apģērbs ir netīrs, klienta auto nenomazgā pirms tonēšanas un sāk darboties gar netīru auto. Kvalitātīvai plēves uzstādīšanai  ļoti liela uzmanība jāpievērš tīrībai. Jo vairāk netīrība apkārt, jo lielāka iespējamība, ka netīrumi būs arī starp stiklu un plēvi.
 • Uzmanieties!!! Parādījušies sludinājumi, kuros piedāvā uzstādīt neeksistējošu ASV plēvju brends no neesošu kompāniju rūpnīcām. Īstiem ASV plēvju ražotājiem mājaslapas domena vārds  beidzas ar .com un to izplatītājiem citās valstīs nav visiem vienāds e-pasts, kā arī sākumlapa neatveras krievu valodā !!!
 • Viltus, neeksistējoši ASV brendu sarakst, ko piedāvā Latvijā : (American Expert) ( SunGuard Pro) (Solar Screen) šīs visas ir Ķīnas plēves un ASV saitos  neatrodamas, ne pēc nosaukuma, ne arī ražotāja rūpnīca nav atrodama.  Tā tiek melots klientiem jau sākumā, piedāvājot lētāko cenu.
 • Īstam ASV plēvju ražotājam jābūt google.com viegli atrodamiem materiālu tehniskajiem datiem (data sheet) pdf. formātā. Piemērs:
 • Neizvēlaties un neuzķeraties uz lētajiem stiklu tonēšanas piedāvājumiem, akcijām, kas piedāvā par vilinoši zemu cenu uzstādīt it kā “augstākās kvalitātes ASV plēves”. Nezinātājiem un cilvēkiem, kuri pirmo reizi tonē savam auto vai ēkām stiklus, tiek līmētas Ķīnā, Korejā ražotas plēves vai ASV ražotas Krievijas tirgum paredzētās krāsotās ekonomiskās plēves.  Šīm plēvēm ražotājs ir noteicis  tikai 12 mēnešu garantiju, kas nozīmē to, ka pēc 12 mēnešiem plēve sāks balēt. Šīs plēves nevarēs atrast ražotāja mājaslapās Eiropā un ASV. Fotogrāfijā ir redzams atvērts auto durvju stikls no salona iekšpuses. Plēve sākusi balēt pusotru gadu pēc uzstādīšanas. Redzams, ka augšējā stikla mala, kura aizvērtā stāvoklī ir zem gumijām, nav balējusi.
 • Pārliecinieties, vai plēves uzstādītājs tik tiešām tonē stiklus ar jūsu izvēlēto materiālu. Visai bieži klients tiek mānīts un patiesībā tiek līmēta lētā krāsotā plēve, kura sākumā izskatīsies pieņemami.
 • Prasiet plēves uzstādītājiem materiāla un uzstādīšanas garantijas talonu. Ja uzstādītājs plēvei dod 10 gadu garantiju, pārliecinieties, vai plēves ražotājs materiālam ir devis šādu garantijas laiku pret balēšanu. 10 gadu garantiju ASV logu plēvju ražotāji piedāvā tikai augstākās klases pēvēm, kas ir high performance window films. Šīs plēves nebūs lēts prieks, un pavisam noteikti, auto stiklu tonēšana izmaksās jums virs 100 €.
 • Uzticiet stiklu tonēšanu pieredzējušiem sava amata meistariem un kompānijām, kuras specializējas tieši stiklu tonēšanā vai auto aplīmēšanā. Nevajadzētu izvēlēties uzņēmumus, kuri nodarbojas ar visa veida auto apkopi un remontu.
 • Sazinieties ar tonēšanas pakalpojuma sniedzēju jau telefoniski – noskaidrojiet tonēšanas pakalpojuma izmaksas jūsu auto modelim un uzstādāmās plēves ražotāju vai zīmolu. Pretējā gadījumā, ierodoties pie pakalpojuma sniedzēja, var sanākt vilšanās, ka reklāmā norādītais vilinoši zemais cenas piedāvājums ir ar Korejas lētajām plēvēm, kas, protams, tiek noklusēts.
 • Samaksa 50€ par vidējas klases auto stiklu tonēšanu ar labākajām vai augstākās klases plēvēm ir meli un tukši solījumi klientam jau sākumā. Par šādu summu uzstādītājs var atļauties  uzstādīt tikai lētās, krāsotās plēves, vai Ķīnā ražotās. Parasti uzdodot jautājumu plēves uzstādītājam – Ar kādām plēvēm jūs strādājiet? Saņemsiet atbildi – Amerikāņu plēve  vai amerikskaja  harošaja pļonka. Noskaidrojiet netikai ražotāja nosaukumu , bet arī plēves sērijas nosaukumu. Plēves sērijas nosaukums būs tas, pēc kura jāmeklē attiecīgās plēves dati, lai pārliecinātos par patiesi sniegto garantiju  un datiem no ražotāja . Katrs plēvju ražotājs ražo vairāku veidu plēves,  dārgākas  un lētākas kuras arī atšķiras ar sērijas nosaukumiem .  Piemāram – ražotājs (LLumar) sērija (ATR)  -ražotājs (Sun-Gard Madico) sērija (Black Pearl HP)
 • Ņemiet vērā! Atrodoties auto salonā, skatam caur tonētu stiklu, uz kura ir uzstādīta kvalitatīva plēve, ir jābūt skaidram un dzidram. Nav nozīmes, cik tumši stikli ir tonēti, caurskatam jābūt dzidram ilgtermiņā.
 • Pēc auto stiklu tonēšanas pievērsiet uzmanību sīkumiem – kā ir piegriezta plēve atverot durvju stiklu, vai nav netīrumi starp stiklu un plēvi, kuri būs vēl labāk pamanāmi izžūstot starp stiklu un plēvi esošajam ūdenim.
 • Galerijā ir piemēri un salīdzinājumi starp kvalitatīvi un nekvalitatīvi uzstādītu plēvi jeb lēto tonēšanu un dārgāku. Šie ir tikai daži no ieteikumiem tiem, kam ir svarīga tonējuma un plēves kvalitāte.
Šeit būs salīdzinājuma apraksts – Tonēšana ar ekonomiskās klases, krāsotām plēvēm (lēto tonēšanu) un tonēšana ar augstākās klases metalizēto plēvēm, to efektivitāti un praktiskumu

phone
email

Sazienieties ar mums un saņemiet konsultāciju par auto aplīmēšanu, mēs noteikti jums palīdzēsim neskairdos jautājumos.

phone Zvanīt